درمان پوسیدگی دندان در خانه  درمان پوسیدگی دندان در خانه rah khangi 1

درمان پوسیدگی دندان در خانه

با بکاربردن این روش های مناسب می توانید به راحتی پوسیدگی دندانتان را در منزل درمان کنید و از پوسیده شدن دیگر دندان هایتان نیز جلوگیری کنید این راههای طبیعی و مفید به راحتی در منزل قابل انجام هستند در عین سادگی تاثیرات خوبی در بهبود مشکلات دندانی دارند!

روغن کشی

روغن کشی به گرداندن روغن در دهان میگویند که با معده خالی (صبح ناشتا) انجام میشود و حدود ۲۰ دقیقه طول میکشد. این کار باعث حذف سموم شده و سلامتی دندان را بهبود میدهد. برای انجام روغن کشی میتوانید از ۱۰ میلی گرم روغن سرد کنجد یا نارگیل استفاده کنید. این میزان برای کودکان کمتر است. اجازه بدهید روغن در دهان بماند و آن را اطرافش بچرخانید. این کار را تا زمانی که روغن با بزاق ترکیب شده و آبکی بشود ادامه بدهید. یادتان باشد که میتوانید با استفاده از زبانتان روغن را به قسمت های پوسیده دندان برسانید. بعد از چرخاندن روغن در دهان آن را قورت ندهید و بیرون بریزید.

میخک صدپر

۲تا ۳ قطره روغن میخک صدپر را با یک چهارم قاشق غذاخوری روغن دانه کنجد مخلوط کنید. حالا چند قطره از این روغن را روی پنبه زده و روی قسمت های پوسیده دندان بگذارید. این کار را شب تکرار کنید تا دندانهایتان سریع تر بهبود پیدا کنند.

آب نمک

هر روز صبح یک دقیقه قبل از مسواک زدن آب نمک در دهان غرغره کنید. این کار را سه بار در روز قبل از غذاخوردن تکرار کنید.

سیر

۳تا ۴ حبه سیر را له کرده و به آن یک چهارم قاشق چایخوری سنگ نمک اضافه کنید. این مخلوط را روی دندان های آسیب دیده گذاشته و بگذارید ده دقیقه باقی بماند. با استفاده از دندانهایتان به آرامی این مخلوط را داخل پوسیدگی ها فشار بدهید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید تا پوسیدگی ها درمان بشود.

زردچوبه

کمی پودر زردچوبه روی دندانهای آسیب دیده گذاشته و بگذارید ۵ دقیقه بماند، بعد با آب گرم بشویید.

چریش

میتوانید عصاره چریش را روی دندانهای  آسیب دیده گذاشته و بگذارید ده دقیقه بماند و بعد با آب گرم بشویید. همچنین میتوانید از خمیردندانهایی که حاوی چریش هستن استفاده کنید.

تغییر در رژیم غذایی

پوسیدگی دندان ناشی از کمبود مواد معدنی در رژیم غذایی و ویتامین های محلول در چربی مثل A,D,E,K است. بهترین راه حل این است  که مواد غذایی سالمی مصرف کنید تا سلامتی دندان ها برگردد.

این مواد غذایی را بخورید تا پوسیدگی درمان بشود:

  • آب قلم
  • میوه ها و سبزیجات
  • روغن نارگیل
  • شیر ارگانیک (شیر بز برای درمان پوسیدگی عالی است ، چون سرشار از مواد مغذی ضروری می باشد)
  • گوشت های ارگانیک
  • غذاهای دریایی
  • جگر سیاه
  • روغن کبد ماهی و مکمل منیزیم

این مواد غذایی را نخورید:

قند و شکرهای فرآوری شده: این مواد باعث رشد باکتری های بد در بدن شده و در نهایت پوسیدگی دندان را ایجاد میکند. البته منظورمان همه ی قندها نیستند ،بلکه نوع فرآوری شده ی آنها مدنظر ماست. مثلا عسل گزینه سالمی می باشد.