توصیه هایی برای مراقبت از دندان ها در سنین بالا

توصیه هایی برای مراقبت از دندان ها در سنین بالا

مراقبت از دندان ها، یک کار ضروری است ولی متأسفانه افراد، از دندان های خود خوب مواظبت و رسیدگی نمی کنند.

شما می توانید با ۴ دقیقه مسواک زدن که با دو دقیقه و دو بار در روز انجام می شود و چک کردن دندان هایتان و با مراجعه گاه به گاه به دندان پزشک، دندان های سالمی داشته باشید .

بهداشت دهان و دندان اغلب به عنوان یک جزء حیاتی از سلامت عمومی، نادیده گرفته می شود. در اینجا مطالبی وجود دارد که افراد مسن باید آن را در مورد دندان هایشان بدانند.

بیمارانی که مشکل قلب دارند:

طبق گفته پزشکان یک ارتباط شناخته شده بین بیماری های لثه و قلب وجود دارد. اما برخی از آخرین تحقیقات نشان می دهد، بیماری های لثه ممکن است بیماری های قلبی را ترویج دهد. بیماری های لثه منجر به التهاب می شود که ممکن است باعث ایجاد یا تشدید ساخت پلاک در شریانها شود. خطر ابتلا به سکته مغزی،  بیماری آلزایمر و برخی از انواع آرتریت ممکن است در اثر بیماری های لثه ایجاد شود.

جلوگیری از خشکی دهان:

بزاق، یک بخش ضروری است که در حال انجام فرایند است که دندان ها را قوی و سالم نگه می دارد؛ اما بسیاری از داروهای تجویز شده مشترک، باعث خشکی دهان می شوند که سبب پوسیدگی دندان و دیگر مسائل بهداشتی دهان و دندان می شود. در افراد مسن خشکی دهان بیشتر است که نوشیدن آب اضافی خیلی کمک کننده است.

بهترین مسواک را تهیه کنید:

داشتن یک مسواک خوب مثل داشتن یک سلاح پیشرفته در جنگ است پس همیشه بهترین سلاح را برای محافظت از دندان هایتان اتخاب کنید.

فلوراید:

مسواک زدن به مراتب مهم تر از هر دهانشویه ای است. شستشو، فلوراید و خمیردندان می تواند به مراقبت از دندان ها کمک کند.

مراقبت از رژیم غذایی خود:

کلسیم و ویتامین D ، مواد مغذی بسیاری از افراد مسن است که کمبود آن می تواند نقش مهمی در توسعه پوکی استخوان داشته باشد و این به نوبه خود می تواند خطر ابتلا به از دست دادن دندان را افزایش می دهد .

رفتن به دندان پزشکی و مشاهده دندانها:

هر شش ماه یکبار زمان ایده آل رفتن، برای به دندان پزشکی می باشد.

فشار برای پوشش بهتر دندان:

بهداشت ضعیف دهان و دندان یک مشکل بهداشتی عمومی در حال رشد است و اگر ما به منظور بهبود دسترسی  سالمندان به بهداشت کاری انجام ندهیم، بیشتر افراد مسن به جای مطب های دندان پزشکی و یا کلینیک های درمانی در اتاق های اورژانس خواهند بود .